Αν θέλετε κάποιοι από εσάs μπορείτε νά μάs στείλετε τα δικά σαs κείμενα στό e-mail:paokfever@yahoo.gr καί εμείs μέ τήν σειρά μαs θά τά αναρτήσουμε…

123

.

Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013

Γκέλα ολκής και ήττα 0-1 από την Ξάνθη

Λίγες μέρες μετά από το εντυπωσιακό 6-0 με την Καλλιθέα στο Κύπελλο, ο ΠΑΟΚ έκανε την πρώτη μεγάλη του γκέλα στην Τούμπα χάνοντας από την Ξάνθη με 0-1.
Μαζί ο Δικέφαλος έχασε μετά από καιρό και την 2η θέση της βαθμολογίας καθώς  ο Αστέρας Τρίπολης που κέρδισε με 0-3 τον Πλατανιά πέρασε 2ος στον βαθμολογικό πίνακα.
Ο ΠΑΟΚ ήταν  κακός και δέχθηκε το γκολ της πρώτης φετινής ήττα στην Τούμπα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου από τον Ονουάτσι.
Στο τέλος του αγώνα ακούστηκε πάλι το σύνθημα «Βαριά του ΠΑΟΚ η φανέλα όποιος δεν μπορεί να πάει στα μπουρδ…»
Στο γήπεδο βρέθηκαν  ο προπονητής της Εθνικής Ελλάδας, Φερνάντο Σάντος αλλά και ο τεχνικός διευθυντής της Ανζί (πλέον...) Ρομπέρτο Κάρλος.
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
1' Το ματς ξεκίνησε (17:15)
11' Σουτ του Σταφυλίδης, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει κόπρνερ.
13' Σουτ του Φλίσκα μπλόκαρε ο Γλύκος.
17' Σουτ του Σταφυλίδης από καλή θέση, αλλά η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα άουτ.
23' Ο Κατσουράνης έστρωσε ωραία τη μπάλα στον Σαλπιγγίδη, αλλά στο σουτ του τελευταίου από το ύψος του πέναλτι η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
29' Η Ξάνθη βγήκε γρήγορα σε αντεπίθεση, ο Σμιθ  έκανε ένα καλό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
31' Επικίνδυνο σουτ του Ονουάτσι η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.
32' Σουτ του Λόρενς από μακριά η μπάλα πέρασε άουτ.
39' Μετά από κεφαλιά του Φλίσκα η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και ο Γλύκος έβγαλε με δυσκολία σε κόρνερ.
40' Σουτ του Λόρενς έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε δίπλα από το παραθυράκι του Λοντίγκιν.
44' Σουτ του Μάνταλου μπλόκαρε ο Γλύκος.
45' Σέντρα σουτ του Σαλπιγγίδη, η μπάλα λίγο άουτ.
45+ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! Ο Ονουάτσι εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στο κέντρο της άμυνας και με πλασέ έκανε το 0-1 για την Ξάνθη.
74' Μετά από κόρνερ του Λόρενς ο Σαλπιγγίδης πήρε την κεφαλιά αλλά ο Πάιτο πάνω στην γραμμή απομάκρυνε την μπάλα.
76' Σουτ του Μάνταλου η μπάλα άουτ πάνω από τα δοκάρια.
77' Ο Αθανασιάδης από μέσα από την περιοχή δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα καθώς βρίσκει σε αμυντικούς στης Ξάνθης και περνάει κόρνερ.
79' Σουτ του Ονουάτσι μπλοκάρει ο Γλύκος.
82' Σουτ του Πάιτο η μπάλα άουτ.
84' Κεφαλιά του Φωτάκη ο Λοντίγκιν κάνει την απόκρουση της χρονιάς και βγάζει σε κόρνερ.
86' Σουτ του Ονουάτσι η μπάλα βρίσκει στον Κατσικά και περνάει κόρνερ.
89' Κεφαλιά από τον Αθανασιάδη, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΠΑΟΚ (Δώνης): Γλύκος, Σταφυλίδης (62' Λίνο), Κατσικάς, Σίλντενφελντ, Σαλπιγγίδης, Λόρενς, Kωνσταντινίδης, Λάζαρ (79' Φωτάκης), Kάτσε (62' Γκαρσία), Κατσουράνης, Αθανασιάδη.
Ξάνθη (Ουζουνίδης): Λοντίγκιν, Πάιτο, Μάνταλος (78' Πρίττας), Φλίσκας (59' Βασιλακάκης), Σμιθ (83' Σολτάνι), Κομεσίδης, Βάλλας, Γούτας, Μαρίν, Ντιέ, Ονουάτσι.