Αν θέλετε κάποιοι από εσάs μπορείτε νά μάs στείλετε τα δικά σαs κείμενα στό e-mail:paokfever@yahoo.gr καί εμείs μέ τήν σειρά μαs θά τά αναρτήσουμε…

123

.

Δευτέρα 5 Μαρτίου 2012

Τσαλάκωσε τον ΠΑΟ 0-2, έστειλε μήνυμα για 2η θέση

Αυτός είναι ΠΑΟΚ!  Ο Δικέφαλος δεν κατάλαβε τίποτε από απουσίες και παραδόσεις. Εκανε έδρα το ΟΑΚΑ για δεύτερη φορά φέτος μετά την ΑΕΚ, τσαλάκωσε τον Παναθηναϊκό επικρατώντας με 2-0 και έδωσε απάντηση στην κόκκινη λασπολογία. Ο Χαλκιάς έκανε σπουδαίο παιχνίδι κρατώντας το μηδέν όσες φορές χρειάστηκε, ενώ ο Λίνο με πέναλτι και ο Σαλπιγγίδης με προβολή πέτυχαν τα γκολ της νίκης. Ο ΠΑΟΚ πλέον έμεινα καθαρά στην 3η θέση τέσσερις βαθμούς πάνω από την ΑΕΚ και έστειλε μήνυμα για τα πλέι οφ ότι θα δώσει μάχη και θα κατακτήσει τη δεύτερη θέση.
Λεπτό προς λεπτό
1΄Ο αγώνας άρχισε
2΄Στο έδαφος ο Τσιρίλο, δείχνει να πονάει. Τελικά σηκώθηκε.
9΄Χωρίς φάσεις ως τώρα το παιχνίδι, αλλά και ελεύθερο χωρίς διακοπές και φάουλ.
11΄Εξοχο κοντρόλ και σέντρα από τον Αποστολόπουλο, πέρασε ανεκμετάλλευτη.
19΄Μακρινό σουτ του Κουίνσι, έφυγε άουτ.
25΄Κάθετη πάσα του Φωτάκη στο Νιμανί, πρόλαβε με έξοδο ο Καρνέζης.
26΄Αρκετά λάθη στη μεσαία γραμμή και από τις δύο ομάδες.
27΄Σουτ με το αριστερό ο Γκαρσία, δύσκολα έδιωξε ο Καρνέζης. Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Στην προηγούμενη φάση ο Σαριέγκι πάτησε τον Λάζαρ.
28΄Λογομαχία του Μπόλονι με κάποιους από τον πάγκο του Παναθηναϊκού.
29 Τα ποσοστά κατοχής: 54%-46%
31΄Αστοχο σουτ του Κατσουράνη
33΄Μόνος του ο Ζέκα μέσα στην περιοχή από δεξιά, έκανε στραβοκλοτσιά...
35΄Κάθετη πάσα του Φωτάκη, για λίγα εκατοστά δεν την πρόλαβε ο Αθανασιάδης!
36΄Ο Μπόλονι σήκωσε Τσουκαλά, Παναγιωτούδη, Γιάννου για ζέσταμα.
42΄Μεγάλη απόκρουση του Χαλκιά σε κόρνερ, από διαγώνιο σουτ του Χριστοδουλόπουλου στην κλειστή γωνία!
43΄Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γύρισμα του Αθανασιάδη στον Σαλπιγγίδη σε θέση τετ α τετ που πλάσαρε, αλλά η μπάλα βρήκε και στον Σπυρόπουλο και έφυγε κόρνερ!
Τέλος ημιχρόνου
46΄Ο Τοτσέ στη θέση του Κλέιτον. Ο Φερέιρα αλλάζει πλάνα και βάζει κλασικό επιθετικό.
47΄Μεγάλη ευκαιρία από πλασέ του Ζέκα, ο Χαλκιάς διώχνει ξανά σε κόρνερ στη γωνία του.
49΄Σέντρα του Κατσουράνη, κεφαλιά του Τοτσέ άουτ. Ο Παναθηναϊκός είχε μία ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο και δύο σε δύο λεπτά στην επανάληψη.
50' Πέναλτι κερδίζει ο ΠΑΟΚ. Ο Σαριέγκι ανατρέπει τον Αθανασιάδη. Κίτρινη κάρτα στον Σαριέγκι και φωνές στον πάγκο του ΠΑΟΚ για καθαρή περίπτωση κόκκινης!
51΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!! Σπουδαία εκτέλεση χαμηλά στη δεξιά γωνιά του Καρνέζη από τον Λίνο και 0-1!
54΄Κίτρινη κάρτα στον Μπίαρσμιρ. Νέα λογομαχία Μπόλονι - Φερέιρα.
63΄Ο Χαλκιάς απογειώνεται και διώχνει στη συμβολή των δοκαριών κεφαλιά του Τοτσέ από σέντρα του Ζέκα!!
63΄Ο Μαυρίας στη θέση του Ζέκα.
65΄Ο Μπόλονι ετοιμάζει τον Γεωργιάδη
67΄Ο Γεωργιάδης στη θέση του Νιμανί.
70΄Κίτρινη στον Φωτάκη.
71΄Φάουλ του Κατσουράνη, δύσκολη απόκρουση του Χαλκιά και στη συνέχεια επιθετικό φάουλ. Κίτρινη στον Κατσουράνη για διαμαρτυρία, που φτάνει στις επτά κάρτες.
80΄Σουτ του Φωτάκη, κόντρα και κόρνερ.
83΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΑΡΑ Σάλπι 0-2! Σέντρα ακριβείας του Λίνο από αριστερά, προβολή υψηλής τεχνικής από τον Σαλπιγγίδη, άγαλμα ο Καρνέζης!
90΄Κεφαλιά του Χριστοδουλόπουλου, πάλι έτοιμος ο Χαλκιάς.
91΄Ο Σπυρόπουλος πήρε τη μπουκιά από το στόμα του Σαλπιγγίδη, που ήταν έτοιμος να πλασάρει.
92΄Πέναλτι στον Παναθηναϊκό και κίτρινη στον Γκαρσία για ανατροπή στον Χριστοδουλόπουλο. Κίτρινη και στον Μαλεζά.
92΄Ο Χαλκιάς απέκρουσε και το πέναλτι του Χριστοδουλόπουλου! Ο Φερέιρα είχε πει να το εκτελέσει ο Κατσουράνης.