Αν θέλετε κάποιοι από εσάs μπορείτε νά μάs στείλετε τα δικά σαs κείμενα στό e-mail:paokfever@yahoo.gr καί εμείs μέ τήν σειρά μαs θά τά αναρτήσουμε…

123

.

Πέμπτη 26 Ιανουαρίου 2012

Ψυχρολουσία και τραγικός αποκλεισμός σε δύο λεπτά!

Μια βραδιά νίκης μετατράπηκε σε τραγωδία! Ενώ ο ΠΑΟΚ ετοιμαζόταν να πανηγυρίσει την πρόκριση του ΠΑΟΚ από το γκολ του Λίνο, ένα απίστευτο γκολ του Φυτανίδη στις καθυστερήσεις με τη βοήθεια του αέρα και ένα ακόμη του Μπρίτο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, άφησαν τον ΠΑΟΚ εκτός Κυπέλλου!
Η εξέλιξη του αγώνα
1΄Αρχισε ο αγώνας
10΄Χωρίς φάσεις ως τώρα το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ να έχει την πρωτοβουλία.
16΄Μαχητικός ο Σαλπιγγίδης, προσπαθεί να ξυπνήσει και την κερκίδα.
Ο Ατρόμητος προσπαθεί να παγώσει το παιχνίδι στο κέντρο, ενώ και ο ΠΑΟΚ κάνει νωθρό ξεκίνημα.
18΄Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα για τον Ατρόμητο. Ομορφη κάθετη πάσα του Αναστασάκου στον Καραγκούνη που καλυπτόταν από τον Λίνο, πλασέ ψηλοκρεμαστό, λίγο πάνω από τα δοκάρια.
23΄Σουτ του Λάζαρ δεν βρήκε το στόχο.
27΄Πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ από χέρι του Τόμας! Ο Λίνο θα εκτελέσει.
28΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 1-0 ο Λίνο! Η μπάλα στα διχτυα του Ιτάνζ, ο ΠΑΟΚ βάζει τις βάσεις για την πρόκριση.
29΄Ο Δώνης αντιδρά σε τέταρτο διαιτητή και στον Κομίνη.
32΄Κίτρινη κάρτα στο Φωτάκη.
40΄Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. θα αποχωρήσει ο Ετο. Στη θέση του ο Σνάουτσνερ.
45΄Ανατροπή του Αθανασιάδη μέσα στην περιοχή, ο Κομίνης αφήνει τη φάση και δίνει κόρνερ! Ηταν καθαρό πέναλτι!
45΄Τελευταίο σφύριγμα στο πρώτο ημίχρονο
46΄Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Μπαλάφας στη θέση του Φωτάκη.
47΄Φάουλ του Επστάιν, μπλόκαρε ο Γλύκος.
57΄Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ.
62΄Καλό σουτ του Ρομπέρ, ο Ιτάνζ έδιωξε σε κόρνερ
63΄Ο Μήτρογλου αντί του Γιαννούλη
68΄Σουτ του Σφακιανάκη άουτ.
Το εύθραστο 1-0 προσθέτει άγχος και τα σφυρίγματα του Κομίνη δημιουργούν εκνευρισμό.
72΄Ο Τάτος στη θέση του Καραμάνου. Ο Ατρόμητος πιέζει στα τελευταία λεπτά.
77΄Ομορφη σέντρα του Μπαλάφα, δεν έβαλε σωστά το πόδι του ο Αθανασιάδης.
78΄Νέα φάση καρμπόν, ο Γκαρσία σέντραρε και ο Αθανασιάδης δεν πρόλαβε για λίγο τη μπάλα.
84΄Τελευταία αλλαγή, ο Ιβιτς αντί του Λάζαρ.
84΄Αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο αντί του Δημούτσου.
85΄Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ, ο Ιβιτς προ της εστίας δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
85΄Κίτρινη κάρτα στον Σφακιανάκη για διαμαρτυρία.
88΄Κίτρινη στον Γλύκο για διαμαρτυρία
88΄Καλό σουτ του Ιβιτς, άουτ.
90΄Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη.
90΄Ψυχρολουσία για τον ΠΑΟΚ! Γέμισμα από το πουθενά του Φυτανίδη, ο Γλύκος αιφνιδιάστηκε και ο Ατρόμητος ισοφάρισε. Ο Γλύκος απέκρουσε, αλλά ο διαιτητής είπε ότι ήταν μέσα από την εστία.
92΄Αντεπίθεση με Μήτρογλου, μακρινό συρτό σουτ άουτ.
93΄Φάουλ του Ιβιτς κόντραρε, νέο σουτ του Ιβιτς μόλις άουτ!
94΄Τελευταίο σφύριγμα, το ματς πάει στην παράταση.
Ξεκινάει η παράταση
91΄Γκολ ο Ατρόμητος 1-2! Τακουνάκι του Μήτρογλου στον Μπρίτο, κοιμήθηκε η άμυνα και γκολ!
94΄Ο Σαλπιγγίδης μπήκε στην περιοχή τετ α τετ αλλά στόχησε. Τελικά υποδείχθηκε και οφσάιντ.
98΄Σουτ του Μπαλάφα άουτ.
99΄Γκολ ο Μήτρογλου, ακυρώνεται καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ.
100΄Απίστευτη ευκαιρία χαμένη από τον Τσιρίλο που με κεφαλιά αστόχησε εξ επαφής!
104΄Αστοχο σουτ του Γκαρσία μέσα από την περιοχή.
105' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Μήτρογλου. Τέλος του πρώτου ημιχρόνου