Αν θέλετε κάποιοι από εσάs μπορείτε νά μάs στείλετε τα δικά σαs κείμενα στό e-mail:paokfever@yahoo.gr καί εμείs μέ τήν σειρά μαs θά τά αναρτήσουμε…

123

.

Πέμπτη 12 Ιανουαρίου 2012

Αποκλείστηκε η Ουντινεζε............

Μείον ένας στόχος για την προσεχή αντίπαλο του ΠΑΟΚ ιταλική Ουντινέζε, η οποία σήμερα ηττήθηκε εντός έδρας από την Κιέβο Βερόνα με 2-1 με αποτέλεσμα να μείνει εκτός κυπέλλου Ιταλίας.

Η ομάδα του Γκουοντολίν, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 9΄με γκολ του Σαμάρκο και για 75΄λεπτά έμεινε με αυτό το εις βάρος της αποτέλεσμα.

Ο ηγέτης της ομάδας του Ούντινε, Αντόνιο Ντι Νατάλε, με εκπληκτικό χτύπημα φάουλ έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 85΄ και εκεί που φαινόταν πως οι δύο ομάδες θα οδηγηθούν στη παράταση, ήρθε η ψυχρολουσία.

Οι φιλοξενούμενοι σε μία αντεπίθεσή τους βρήκαν πολύ εκτεθειμένη την άμυνα της Ουντινέζε, με αποτέλεσμα στο 91΄ο Γάλλος Τερό να σκοράρει και να στείλει την ομάδα του Γκουοντολίν στο … σπίτι της.